NASI ARTYŚCI

Edukacja artystyczna to pasja!

Osoby, które tworzą nasz projekt to pełni pasji młodzi artyści, których łączy miłość do muzyki Magdalena Krysztoforska - Beucher, David Beucher oraz Anna Hajduk - Rynkowicz

IMG_20181105_171205.jpg
42591578_2006182409671669_58188907513999
 

MAGDA KRYSZTOFORSKA - BEUCHER

Sopran

Solistka Teatro dell’Opera di Roma oraz Maiolati-Spontini Festival. Laureatka 11’ Internazionale Concorso Musicale "Citta' di Pesaro 2012" we Włoszech.

Od najmłodszych lat przejawiała zainteresowanie światem artystycznym ucząc się aktorstwa, gry na fortepianie, tańca oraz śpiewu.

Jest absolwentką Wydziału Wokalnego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Accademia d’arte Lirica di Osimo we Włoszech. Pierwsze doświadczenia sceniczne zdobyła na studiach, uczestnicząc w licznych projektach akademickich. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich w kraju i za granicą (Warszawa, Duszniki-Zdrój, Sopot, Nowy Jork, Paryż, Graz, Rzym), gdzie miała okazję pracować z gwiazdami, takimi jak William Matteuzzi, Ala Simoni, Anna Vandi, Raina Kabaivanska, Lella Cuberli, Vincenzo DeVivo, i Teresa Żylis-Gara.

W 2013 roku debiutowała partią Lucii w niezależnym projekcie operowym (Britten „Gwałt na Lukrecji”), który spotkał się ze wpaniałym przyjęciem publiczności i doczekał się wznowienia na scenie Teatru Narodowego w Miskolc na Węgrzech. W sezonie 2014 kreowała partię sezonie kreowała partię Sandman (Humperdinck „Jaś i Magosia”) w Teatro La Nuova Fenice (Osimo, Włochy), a w 2015 roku wzięła udział w wystawianej tam „Carmen”, (G. Bizet).

W 2015 roku debiutowała jako solistka w Teatro dell’Opera di Roma w operze Piotra Czajkowskiego „Dama Pikowa’ (Masa) pod batutą maestro James’a Conlon’a z Los Angeles Opera. W tym samym roku wzięła udział w uroczystej Gali Operowej Christiny Muti w Maiolati Spontini oraz debiutowała na scenie Warszawskiej Opery Kameralnej w partii Marzenki w operze „Sprzedana narzeczona” B. Smetany w wersji dla najmłodszych.

W roku 2016 Magda wzięła udział w koncertowych wykonaniach oper „Manon” J. Massenet (jako Manon) oraz „Faust” C. Gounod (jako Marguerite) w  Teatro La Nuova Fenice w Osimo. Wcieliła się również w postać Isabelli w operze “Re Enzo” O. Respighi podczas Maiolati Spotini Festival w Jesi (Włochy).

Od 2017 roku współpracuje z Teatrem Muzycznym w Lublinie (Madeleine – „Bal w Savoyu”, P. Ábrahám oraz Saffi – „ Baron cygański”, J. Strauss). W 2018 wzięła udział w prestiżowym Pergolesi Spontini Festival jako Lauretta w operze G. Balducci’ego „Il noce di benevento”. W 2019 roku z okazji szwajcarskiej „Fête des Vignerons” która odbywa się raz na dwadzieścia lat Magda zrealizowała projekt „Le ranz des vaches” symfonicznie. Projekt ten obejmował retranskrypcję oraz nagranie pierwszej na  świecie symfonicznej wersji utworu „Le ranz des vaches” z Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie.

W czerwcu 2019 roku na zlecenie szwajcarskiej telewizji Magda odbyła tournée po Kanadzie, z którego powstał film „Opéra sauvage”, którego premiera będzie miała miejsce 25 stycznia 2020 w Lozannie.

W swoim repertuarze ma kilkanaście partii operowych i oratoryjnych oraz szeroki wachlarz arii, duetów oraz pieśni. Prowadzi ożywioną działalność koncertową we Włoszech, Niemczech, Chinach (z kwartetem wokalnym Opera Team), USA i Francji, a zwłaszcza w Szwajcarii.

Zanim rozpoczęła studia muzyczne, ukończyła z wyróżnieniem Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.Włada biegle pięcioma językami.


strona internetowa artystki: www.magdabeucher.com

 

DAVID BEUCHER

Tenor

Tenor urodzony we Francji w polsko
– francuskiej rodzinie. Naukę śpiewu rozpoczął we Wrocławiu jako baryton
u profesora Bogdana Makala. W 2011 r. debiutował na deskach Teatru Wielkiego–


Opery Narodowej w Warszawie jako Marullo w oprzez „Rigoletto”. Występował także w operach „Madame Butterfly”, „Traviata”, „Aleko”, „Kserkses”.

Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów wokalnych,
m. in.: II Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Daina miestui” w Kownie (2007, wyróżnienie), X Ogólnopolskiego Konkursu im. Franciszki Platówny we Wrocławiu (2008, I nagroda), Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „21 Century Art” w Kijowie (2009, I nagroda), V Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Beatričė” w Wilnie (2011, Grand Prix), Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Hariclea Darclee”
w Braila (2012, nagroda specjalna), I Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Andrzeja Hiolskiego w Kudowie-Zdroju (2012, 1 nagroda), VI Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Haliny Halskiej-Fijalkowskiej we Wrocławiu (2013, wyróżnienie), XV Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Ady Sari w Nowym Sączu (2013,wyróżnienie), 17. Wielkiego Turnieju Tenorów w Szczecinie (2015, Grand Prix).

Uczestniczył w takich festiwalach, jak: Aix en Provence (Francja), Wratislavia Cantans, Classic night music – Zurich (Szwajcaria), oraz w licznych koncertach, m.in. „Verdi – Wagner Night (Rumunia), Gala operowa (Rosja), „Maj z operą” (Jelenia Góra), „Concerto di Quaresima” (Włochy).

Uczestniczył w wielu kursach wokalnych prowadzonych m.in. przez: Teresę Żylis-Garę, Helenę Łazarską, Anitę Garancę, Elizabeth Wilke, Andrzeja Dobbera, Francisco Araiza, Andrisa Žagarsa, Adama Kruszewskiego, Francois Le Roux, Jeffa Cohena, Paolę Molinari oraz Vincenzo De Vivo.

Stypendysta CUBEC Accademia di Belcanto Mirella Freni w Modenie we Włoszech.

W 2014 roku debiutował jako tenor partią Alfredo w operze Traviata G. Verdiego na deskach Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Beucher otworzył sezon w Polskim Radiu jako Valcour w operze Zelis i Valcour Ogińskiego. W sezonie 2015/2016  wcielił się także w postać Don José w operze „Carmen” G. Bizet w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku oraz w postać Melot w operze „Tristan i Izolda” w Filharmonii Narodowej i w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. We wrześniu 2016 roku z wielkim sukcesem David Beucher zadebiutował przed włoską publicznością jako Re Enzo w operze Re Enzo podczas Pergolesi Spotini Festival w Jesi we Włoszech. W 2017 roku współpracował z Teatrem Muzycznym w Lublinie („ Baron cygański”, J. Strauss). W 2018 wcielił się w postać Orfeusza w „Orfeusz w piekle” J. Offenbacha w Operze Bałtyckiej w Gdańsku. W 2019 roku z okazji szwajcarskiej „Fête des Vignerons” która odbywa się raz na dwadzieścia lat David zrealizował projekt „Le ranz des vaches” symfonicznie. Projekt ten obejmował retranskrypcję oraz nagranie pierwszej na  świecie symfonicznej wersji utworu „Le ranz des vaches” z Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie.

W czerwcu 2019 roku na zlecenie szwajcarskiej telewizji David odbył tournée po Kanadzie, z którego powstał film „Opéra sauvage”, którego premiera będzie miała miejsce 25 stycznia 2020 w Lozannie.


Prowadzi ożywioną działalność koncertową. Koncertował w Polsce, Szwajcarii, Rosji, Rumunii, Niemczech, Włoszech, Francji, USA oraz na Litwie, występując z takimi dyrygentami, jak: Latham-Koenig, Haider, Montanaro, Bugaj, Wróbel, Zathey, Wojciechowski, Balderi, Adamus, Schäfer, Klauza, Valentini, Bononcini, Ślęk, Nałęcz-Niesiołowski oraz Kasprzyk.


strona internetowa artysty: www.davidbeucher.com

 

ANNA HAJDUK - RYNKOWICZ

Pianistka

Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, który ukończyła z wyróżnieniem, w klasie fortepianu prof. Jerzego Romaniuka i dr. Ramiro Sanjinesa. W 2016 roku rozpoczęła podyplomowe studia pianistyczne w prestiżowej uczelni Schola Cantorum w Paryżu, w mistrzowskiej klasie prof. Maurizio Morettiego.


Jest laureatką polskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in.: III Nagroda na I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym dla Młodych Wirtuozów im. L. Godowskiego w Warszawie ( 2013), I Nagroda na XIII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J. Zarębskiego w Łomiankach (2013). Była także finalistką III Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Villa de Xabia w Hiszpanii (2015). Jako kameralistka uzyskała I Nagrodę ze swoim trio Olympus Mons na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Grand Virtuoso Artist” w Salzburgu. W 2018 roku została zakwalifikowana do udziału w I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na Instrumentach Historycznych w Warszawie.


Koncertowała na Węgrzech, we Włoszech, Belgii, we Francji oraz w Kambodży, a na polskich estradach występuje regularnie, specjalizując się głównie w repertuarze chopinowskim i współczesnym. Występowała jako solistka z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus na koncercie kompozytorskim w Studiu Koncertowym S1 Polskiego Radia. Jako solistka i kameralistka współpracuje z Filharmonią Narodową w Warszawie. Występowała z recitalami m.in. w Łazienkach Królewskich, Muzeum F. Chopina w Warszawie, w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie. Koncertowała także wielokrotnie na Śląsku,

m.in. wraz ze Śląską Orkiestrą Kameralną pod dyrekcją Roberta Kabary. Wzięła także udział w warszawskiej VII, VIII i IX edycji festiwalu z okazji urodzin Fryderyka Chopina.

Jest stypendystką Prezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz wielokrotną stypendystką Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej dla najzdolniejszych uczniów i studentów. Za swoje osiągnięcia otrzymała także kilkakrotnie Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. W 2012 roku została uhonorowana nagrodą Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej za całokształt twórczości artystycznej.

 

Fundacja Amicus